SKUP ŁOŻYSK NOWYCH

Większość skupów łożysk decyduje się na kupowanie od swoich klientów wyłącznie nowych łożysk i takie firmy mają ściśle określone ceny, jeśli chodzi o wymagania, jakim mają podlegać łożyska. To nie jest tak, że skup łożysk będzie zainteresowany absolutnie wszystkimi łożyskami i że kupi każde bez wyjątku. Tak absolutnie nie jest. Będzie on zainteresowany tylko tymi, których potrzebuje.

Nowe łożyska można bez problemu sprzedać, bo są w dobrym lub idealnym stanie technicznych. Z używanymi byłyby problem, bo jak każda używana część, są z reguły zużyte i nie wiadomo czasami, kiedy były wyprodukowane. Nowe łożyska nie są wyeksploatowane, więc bardzo dobrze rokują i można je założyć bez obawy, że zaraz się zniszczą. Skup łożysk cennik jest też zawsze wyższy w przypadku łożysk nowych. Jeśli chodzi o łożyska używane, to ceny nigdy nie są tak wysokie. Niektórych używanych łożysk firmy nie chcą nawet kupować i nie ma w tym nic dziwnego. To się po prostu nie opłaca, bo po co miałyby kupować łożyska, których później nikt nie będzie chciał. Tylko by na tym straciły.

Najbardziej zależy nam na kupnie znanych firm typu : FAG, SKF , TIMKEN KOYO , NACHI. Są to najpopularniejsze i najbardziej znane firmy w naszym skupie łożysk.