Ceny nowych łożysk

Wyceny łożysk dokonują specjaliści, którzy znają się na temacie i wiedzą, które łożysko jest ile warte. Jasne jest, że między poszczególnymi łożyskami są duże różnice. Nawet jeśli łożysko wygląda niepozornie, to może być przeznaczone do bardzo specyficznej maszyny i jednocześnie drogie. Takie łożyska są bardzo poszukiwane na rynku i klienci, którzy ich poszukują, kontaktują się ze skupami, by znaleźć odpowiednie oferty. Skupy pozyskują takie łożyska od klientów indywidualnych i firmowych i samodzielnie kształtują skup łożysk cennik. Najchętniej klienci poszukują skup łożysk nowych,ponieważ mają pewność, że łożyska te posłużą im dużej niż
 używane. Wiadomo , że łożyska nowe będą się różniły ceną, w zależności od modelu i producenta. Tym bardziej jeżeli łożysko jest bardzo poszukiwane .

Ceny są kształtowane zawsze w odniesieniu do sytuacji rynkowej, a ta, jak wiadomo, może być bardzo różna. Aktualna sytuacja rynkowa obejmuje między innymi dostępność poszczególnych typów łożysk. Im są one bardziej dostępne, tym ich rynkowe ceny spadają i na odwrót, im dane łożysko jest mniej dostępne, tym bardziej rośnie cena oferowana przez skup łożysk. Ceny kształtują się zwykle od kilku do kilkudziesięciu złotych. Są oczywiście też inne ceny, zdecydowanie wyższe, ale to jest już sytuacja marginalna. Zwykle cena jest określana za kilogram łożysk.